Workshopok

Edukációs célú workshop-programjaink során kínai és magyar diákokat sikerült Hudec László építészetével inspirálni valamint elindítan azóta is gyümölcsöző oktatási kapcsolatokat kínai és magyar intézmények között, többek közt az un. Hudec Scholarship programot is.

HUDEC MEDIA WORKSHOP

Az 5 napos nemzetközi program célja volt, hogy rögzítsen egy képet a városban található Hudec épületekről, funkciójukról, miként alakítják, befolyásolják környezetüket, a városképet és a bennük élő, dolgozó emeberek életét. A sanghaji East China Normal University, (ECNU) School of Design diákjai keresték a választ álló- és mozgóképek formájában inspirálódva a magyarországi hagyaték dokumentumaiból és az éppen zajló sanghaji Hudec-kiállításból. A workshop programot vezették: Prof Wei Shanong dékán, Jiang Hongqing, Yao Rong, Lyu Jian, Zhong Yuzhe fotóművészek és oktatók valamint Csejdy Virág media designer. Az elkészült munkákból valósult meg a Finding Hudec c. budapesti kiállítás a FUGÁban.

Támogató: Panasonic

Időpont: 2019. március 20-24 

HUDEC ZONE

A kínai-magyar oktatási kapcsolatok elimélyítésére és a távol-keleti metropolisz budapesti megismertetésére Hudec sanghaji építészeti hagyatéka hídként szolgál. Erre a koncepcióra építve valósult meg a BME Építészettörténeti és Műemlékvédelmi Karán és a MOME Építészeti Intézetében meghírdetett egy hetes intenzív kurzusprogram. A workshop során a Hudec tervezte Columbia Circle villanegyed környezetéhez kapcsolódó fejlesztési terveiket, koncepciókat készítették el diákok és perezntálták meghívott szakértőknek.a

Időpont: 2014 november

MAGYAR DESIGN FORUM, SANGHAJ

A Panyu Luban található egykori Hudec családi ház a program során megtelt élettel, kreatív gondolatokkal és elindította a párbeszédet kínai és magyar szakemberek és szakintézmények között. Bár nehéz egy ilyen dinamikus nagyvárosban érdeklődést kelteni egy kis ország teljesítménye iránt, a programok telt-házzal zajlottak és több sanghaji sajtóbeszámoló is méltatta a kezdeményezést. Az esemény tartalmának és programjának elkészítője a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem volt szoros együttműködésben a Hudec Kulturális Alapítvánnyal, Magyarország Sanghaji Főkonzulátusával és sanghaji egyetemekkel. Az előadásokon kívűl bemutatásra került a kínában debütáló robotkinetikus intsalláció, a Hudec Processor és lezajlott kínai diákok részvételével egy workshop is Think inside the box címen valamint egy kerekasztal beszélgetésen a Gadgets vs Design témát járták körbe sanghaji és budapesti szakemberek.

Támogató: Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium

Időpont: 2014 Március

Share by: